Asten-Someren
Paddenstoelen
Op
zondag20okt201913:30

Paddenstoelenwandeling in de Herbertusbossen

Paddenstoelen zijn:

  • bijzonder
  • vreemd
  • onzichtbaar
  • spannend
  • nuttig
  • gevoelig
  • zeldzaam
  • smakelijk
  • heftig
  • giftig
  • en nog veel meer!

Paddenstoelen nemen een bijzondere plaats in. In de natuur, maar ook bij mensen. Eeuwenlang waren zij de bron voor volksverhalen en –geloof en brachten ze je zelfs in contact met God. Eeuwenlang waren zij een raadsel van hun bestaan en eeuwenlang slopen ze rond als moordenaars, zonder dat de mens daar iets van zag of  begreep.

Inmiddels begrijpen we wel iets van het schimmige werk van schimmels en inmiddels heeft de  mens zelfs kans gezien ze uit te buiten en toe te passen.

Paddenstoelen trekken de aandacht. Het valt bijna elke wandelaar op als deze weer verschijnen in het bos. Meestal is dat in de herfst. Door natuurfotografen worden ze graag vastgelegd. Niet alleen omdat ze zo goed stil kunnen staan, maar ook omdat ze zo mooi zijn en vooral mysterieus. De meeste soorten laten zich slechts beperkte tijd van het jaar zien.

Nieuwsgierig geworden? Natuurgidsen van IVN Heeze-Leende en IVN Asten-Someren nemen u mee voor een wandeling in de Herbertusbossen op zondagmiddag 20 oktober.

Plaats: vertrek bij de parkeerplaats van het crematorium van Heeze aan de Provincialeweg.

Tijd: u kunt met kinderen starten om 13.30 en de volwassenen starten rond 14.00 uur. Het is een gratis wandeling voor kinderen en volwassenen en duurt ongeveer twee uur. Neem een spiegeltje mee, dan kun je de paddenstoelen aan de onderkant bekijken, zonder ze af te plukken.

Wil je alvast meer weten over paddenstoelen? Kijk eens op https://www.ivn.nl/paddenstoelen

Voor informatie: 040-2061857 en 0493-693368.

Algemene informatie

Poster paddenstoelen 2019
Paddenstoelenwandeling
zondag 20 oktober 2019 - 13:30 tot 15:00
Locatie:
Herbertusbossen
Somerenseweg 120
5591 TN Heeze
Nederland
Google Maps image