IVN Natuur- en milieueducatie draagt bij aan een duurzame samenleving door mensen te betrekken bij natuur, milieu en landschap.

Dat kunnen we dankzij de 19.000 leden en vrijwilligers van de vereniging. Zij zorgen voor natuur- en milieueducatie in het veld via lokale afdelingen.

Vanuit provinciale consulentschappen, Nationale Parken en het landelijk kantoor in Amsterdam zetten IVN-beroepskrachten zich in voor natuur- en milieueducatie & communicatie in NME-arrangementen, projecten en campagnes.

Klik op een provincie voor informatie over het consulentschap en lokale afdelingen.

Provincie Utrecht




Diploma's voor nieuwe IVN Jeugdnatuurbegeleiders

Op 18 februari konden we op Landgoed Oostbroek in De Bilt 21 mensen de hand schudden die een diploma in ontvangst namen voor het succesvol afronden van de cursus IVN Jeugdnatuurbegeleider. De cursus trok IVN-vrijwilligers uit de provincies Noord- en Zuid-Holland, Flevoland, Gelderland en Utrecht.

Jeugd en Natuur is een belangrijk speerpunt binnen het IVN. In veel IVN-afdelingen was er al geruime tijd behoefte aan meer actieve vrijwilligers, die kinderen bij de natuur wilden betrekken. Daarom werd van september 2011 tot en met februari 2012 de cursus IVN Jeugdnatuurbegeleider georganiseerd voor IVN-vrijwilligers uit de provincies Noord- en Zuid-Holland, Flevoland, Gelderland en Utrecht. De cursus bestond uit 5 zaterdagen en twee stages bij lokale IVN-afdelingen en werd georganiseerd door de IVN Consulentschap Utrecht in samenwerking met de consulentschappen uit de overige genoemde provincies. 

 

De cursus werd op 18 februari j.l. afgesloten met de  presentaties van de stages door de cursisten. Het diploma werd uitgereikt door Bea Peeters, voorzitter van het IVN Cursushuis.

 

De cursisten zijn allemaal erg enthousiast en vast van plan in de eigen omgeving aan de slag te gaan. De cursus IVN Jeugdnatuurbegeleider zal na evaluatie door het Cursushuis worden aangepast en is dan beschikbaar voor de andere regio’s.

 

 





    


Friesland